welcome to montreal!

you can't buy happiness, but you can live in canada

Gabrielle és Jack
Törvényen kívüli
Kor :
24
Hozzászólások száma :
44
Reagok száma :
37
Foglalkozás :
beugrós asszisztens
Play by :
Joe Keery

Felhasználó profiljának megtekintése
TémanyitásTárgy: Gabrielle és Jack Csüt. 11 Okt. 2018, 12:55
Vissza az elejére Go down
Törvényen kívüli
Kor :
24
Hozzászólások száma :
44
Reagok száma :
37
Foglalkozás :
beugrós asszisztens
Play by :
Joe Keery

Felhasználó profiljának megtekintése
TémanyitásTárgy: Re: Gabrielle és Jack Csüt. 11 Okt. 2018, 12:55

Gabrielle & Jack

Az élet nem könnyű egy új, teljesen ismeretlen városban. Főleg saját lakás, kocsi, de legfőképpen egy jó nagy zsák pénz nélkül. A kocsit a határ túloldalán hagytam, a lakásban csak pár hétig csövezhetek még, pénzem pedig még az előleggel együtt is csak annyi van, hogy néhány napig kihúzzam. Mindhárom dologra szükségem van az előbbiekből, elsőként pedig ugyebár pénzre. Utána már jöhet a többi. Adná magát egy másik állás, legalább addig, amíg az első be nem indul, de a fizetésnap ott sem jön hamar. Máshogy kell pénzt szereznem, a még New York-ból elhozott táska tartalma pedig erre is lehetőséget nyújt. Tudom, sokkal okosabb lenne, ha még több hónapig ülni hagynám a zsákmányt, de nem szeretnék Karácsonyig kenyéren és vízen élni. A magammal hozott táska tartalma elsőre nem tűnt különösebben értékesnek, se arany, se gyémánt nem volt benne. De most, néhány internetes keresgéléssel töltött éjszaka után már  tudom, vagy legalábbis tudni vélem, hogy néhány elsőre tökéletesnek értéktelennek vélt darab rengeteget ér meg a megfelelő embereknek. Azt is tudni vélem, hogy a megfelelő kereskedőt találtam meg az áruhoz. De a puding próbája az evés, addig nem tudom meg, hogy mennyit ajánlanak érte, amíg nem hallom a szájukból, és még az sem jelent semmi biztosat. Majd örülök a szerencsémnek, ha már a kezemben a pénz, addig marad az óvatos tapogatózás és a kétkedő gyanakvás.
Az időjárásnak megfelelő szerelésben lépek be a kintről szolidnak tetsző, de amúgy patinás hírnevű antikváriumba. Éppenséggel lehetnék valami diák is a tornacipőmmel, farmeremmel és a dzsekimmel. Még egy kissé már viseltes hátizsák is van nálam, de nem a hátamon, a kezemben szorongatom. A kicsit is szemfüleseknek feltűnhet, hogy bizony féltem a tartalmát. Ennek ellenére nem vágok rögtön a dolgok közepébe, előbb szemrevételezem a tömött polcok tartalmát. Jobbhíján valami ismerős címet keresek. Csak akkor lépek oda az eladóhoz, amikor az előző ügyfél már kifelé megy a régi műszaki szakkönyvvel, amit vásárolt. A fickó először hülyének néz, amiért rögtön a főnökével szeretnék beszélni, elvégre ő is nagyon ért a szakmájához, minek ide a felettes. Miután viszont nagy nehezen kiszedi belőlem, hogy miért is ez a tervem már csak hitetlenkedve legyint. Másolatnak kell lennie, meg is mutatja, hogy miből látszik. Azaz csak mutatná. A kezdeti magabiztos fölényeskedést óvatos-izgatott érdeklődés váltja föl. Várjak itt, mondja, megnézi, hogy mit tehet. Én meg már kapok is újra a könyvért, most már ki nem adnám a kezeim közül, ha éppen nem muszáj.  

Vissza az elejére Go down

Gabrielle és Jack
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal