welcome to montreal!

you can't buy happiness, but you can live in canada

Down the Rabbit Hole - Eli & Theo
Szolgáltató
Hozzászólások száma :
32
Reagok száma :
20
Foglalkozás :
Programtervező
Play by :
Eva Green

Felhasználó profiljának megtekintése
TémanyitásTárgy: Down the Rabbit Hole - Eli & Theo Szer. 03 Okt. 2018, 22:37

Elisiana & Theodore
Vissza az elejére Go down
Szolgáltató
Hozzászólások száma :
32
Reagok száma :
20
Foglalkozás :
Programtervező
Play by :
Eva Green

TémanyitásTárgy: Re: Down the Rabbit Hole - Eli & Theo Szer. 03 Okt. 2018, 23:42

Elisiana & Theodore
“Welcome Alice... do you know, where you are?”
Fizetésnap. Jól hangzik, nem? Általában azt jelenti, hogy a munkahely bankszámlájáról átvándorol a havi munka bére a saját számlájára az embernek, amelyet utána szabadon használhat fel. Persze nem nálam, én ugyanis kénytelen vagyok egy sokkol kellemetlenebb napot ennek nevezni. Mégpedig azt, amelyiken van egy nem túl kellemes találkozóm a pénzügyi osztály igazgatójával és bemutatom neki, mit egyeztettem le a következő évi turné szervezési feladatai közül. Esetleg milyen extra költségek merültek fel az aktuális ügyben, úgy mint sürgősségi felár gyors áthaladásért kisebb állomásokon, mikor vágányzár miatt késik a teljes felszerelést szállító konténeres vonat; kórházi költségek a dolgozóknál, esetleg extra a szállodából. Csupa olyasmi, aminek a nagy részét a mi biztosításunk visszafizeti utólag, a biztosító dolga, hogyan harcolja ki Európából, de attól még a szemüveges aktakukac mindig olyan fejet vág miatta, mintha közöltem volna vele, hogy sürgősségi kasztrálásra akarom vinni. Nem tehetek róla, nehezen jövök ki ezzel az alakkal és a helyzeten nem sokat segít a képzelt kutya allergiája sem. Hogy honnan tudom, hogy képzelt? A titkárnőjének is van kutyája, de nem tud róla és amikor vele beszél, valahogy soha nem kap semmilyen rohamra emlékeztető tünetet. Sőt, az említett hölgy nem egyszer ölelgette meg az én kutyámat is, amikor valamilyen okból bevittem magammal. Igen, tudom, nem szabadna meg minden, de ha egyszerűen tudom, hogy az időeltolódásos telefonkonferencia és fellépés miatt az estét is benn kell töltenem, ráadásul nincs egy órám haza és vissza utazni a csúcsforgalomban, csak Barkley sétáltatásáért, akkor igenis az iroda sarkában lévő párnán végzi. Alszik, nem horkol, szóval igazán nem lehet sok okuk panaszra. Vagy elfogult vagyok? Fene tudjak, szoktam az is lenni. A kutyát meg örököltem egyébként is...
Ma nem volt velem Barkley, otthon várt meg, nem túl nagy lelkesedéssel várva a napi mozgását. Komolyan mondom, ez a kutya inkább lajhárnak készült. Azért sikerül megsétáltatnom, sőt, útközben még bele is akarok jó néhány ismerősbe, akik egyértelműen invitálnak egy esti bulira az egyik romkocsmában. Állítólag darts verseny lesz, és bár addig nem jutottak el, hogy elmondják, mi az első díj, leveszem, hogy izgatottak miatta. Nos, akkor legyen. Úgy sem volt jobb programom és egy gin-tonic még soha nem ártott meg. Ellazít igazából. Miután hazaértem munkából, lemostam a sminkem nagy részét, kevésbé hivatalos ruhába öltöztem és egy öt percnyire lévő kocsma látogatása nem az a program, amihez ne illene a szerelésem. Így gyakorlatilag negyed órán belül már a pultnál ülök a kívánt itallal az orrom előtt, gyöngy betűkkel ráírtam a becenevemet a verseny nevezési listájára és nézegetem a jelenlévőket. A legtöbb embert legalább látásból ismerem, itt van az egyik alsó szomszédom is a házból, de vele nem jövök ki. Zavarja az állítólag rohangáló kutya. Jó poén... A férfi azonban, aki mögötte áll, nos, ő új. És dögös. Ránézésre pedig edzett is. Hm, vajon ő játszik? Ha igen, öt percen belül meglesz a neve...

//sokadik kezdőm a héten, már lassul az a lendület x"D
Igazságügy
Hozzászólások száma :
7
Reagok száma :
3

TémanyitásTárgy: Re: Down the Rabbit Hole - Eli & Theo Vas. 07 Okt. 2018, 19:30

Elie & Theo

Szerettem azt gondolni, hogy nem adom könnyen magam, de most azért igazán nem kellett sokat győzködni. A barátaim tisztában voltak azzal, hogy az alkohollal táruló esti szórakozást amúgy sem szokásom visszautasítani, de azért a száz százalékos sikerráta megtartása érdekében előhúzták az egyetlen ütőkártyát, amit az egyik legnagyobb gyengeségemre alapoztak: a nyughatatlan versengési mániám úgysem engedi majd, hogy majd pont én ne vegyek részt egy darts versenyben.
És, hát igazuk volt, ez elég nyilvánvalóvá vált, mikor átléptem a romkocsma küszöbét, és egy örökkévalóságnak tűnő ideig ráztam kezet és pacsiztam le minden jelenlévővel, mintha megint középiskolás buta kölykök lennénk, akik úgy örülnek egymásnak, mint ezer éve nem látott régi ismerősök, pedig alig három órája hagyták el a matekterem padjait.
Az egyikük néma gesztusként intett a fejével a bárpult irányába, hogy hozzak magamnak valamit, majd azzal a lendülettel vissza is fordult a női kísérete társaságába, én pedig értvén a célzást, magára is hagytam őket.
A hely maga kifejezetten hangulatos volt, szakmai ártalomra hivatkozva meg is engedtem magamnak egy tüzetesebb terepszemlét, mielőtt tovább haladtam volna. Nem igazán tudtam volna bekategorizálni a kocsmát, de kétség kívül viselt magán némi ír jegyet, már csak az italválasztékuk tekintetében is, és gondolatban fel is jegyeztem, hogy ma este, a már előre elkönyvelt győzelmem ünnepléseként biztos kipróbálok néhányat a whiskey-k közül.
Könnyed léptekkel állok meg a pult előtt, a lapjára könyökölve hajolok közelebb kissé a pult mögött forgolódó fiatal lányhoz, és a legmagabiztosabb mosolyom kíséretében kérek tőle egy üveg hideg sört. Amint az italomról lekerül a kupak, és a pulton koccan előttem, egyből kortyolok is egyet, majd fizetés után a tekintetem célirányosan a verseny jelentkezési lapját kezdik kutatni. Mosolyom egyre csak szélesedik, mikor az említett lapot egy csinos, sötét hajkorona és egy minden bizonnyal pofátlanul feszes fenék kíséretében találom meg a pult mentén, habozás nélkül indulok az irányába.
Ahelyett azonban, hogy mellé lépnék, a bárszéke háta mögött állok meg, és, mintha csak teljesen természetes volna, könnyedén nyújtózom át a válla felett. Az üvegem a lap mellé helyezem, majd a kabátom zsebéből előhúzott tollam hozzákoppantom a pult lapjához.  - Ha megengeded...
Halkan búgom a füle mellett, miközben könnyedén felvésem a soron következő üres vonalra, hogy „Theo Anderson”.
A toll, mint egyik legbecsesebb kincsem, visszakerül a zsebembe, a sör pedig a kezembe, ahogy ellépek mögüle, és birtokba veszem a mellette lévő üres bárszéket. Tekintetem végigfuttatom a névlistán, ám meglepően sok női név szerepel ahhoz, hogy ki tudjam találni, vajon az övé is ott van-e. Nem, mintha bánnám, hogy ez okot ad beszédbe elegyedni vele, ha már az előbb kérdés nélkül belemásztam a személyes terébe. – Ellenfelek leszünk?

zene | remélem megfelel (:
Szolgáltató
Hozzászólások száma :
32
Reagok száma :
20
Foglalkozás :
Programtervező
Play by :
Eva Green

TémanyitásTárgy: Re: Down the Rabbit Hole - Eli & Theo Pént. 12 Okt. 2018, 17:04

Elie & Theo
“Welcome Alice... do you know, where you are?”
Ha szemmel vetkőztetni lehetne... nos, akkor egyértelműen jóval kevesebb lenne a ruhadarab néhány férfin, akik éppen itt időznek. Nem tehetek róla, az én ágypartner választási kritériumaim között mindig is első helyen szerepelt egy jó test, és csak utána került sorra az arc és a ruhai ízlés. Arcban nem mindenki van jól elengedve, sokaknak egyszerűen a genetikai lottó nem jött be, de ezt is lehet ellensúlyozni. Ha találsz egy ügyes fodrászt, lejársz az edzőterembe, megfogadod az eladó tanácsát a boltban. Ehhez pedig magabiztosság társul, ami általában látszik is. Ami pedig rejtve van, azt alig várom, hogy felfedezzem. Milyen furcsa is ez. A nőknél arcot figyelek, vonásokat, esetleg mozgást. Van, aki azt mondja, nem érdekli a másik neme, csak az arca. Megint másnak a mell-fenék-csípő háromszög az ideálja. Ez is bizonyítja, hogy nem vagyunk egyformák.
Annyira lefoglal a nézegetés és a kínálat felmérése, hogy elsőre fel sem tűnik, mikor óvakodott mögém egy másik pasi. Amint azonban kiszúrom az árnyékát, akaratlanul is készenléti üzemmódba váltok. Nem szeretem, ha közvetlenül a hátam mögött van valaki, mert feltűnés nélkül nem tudom felmérni. Mivel itt a pult és kitakar, gyakorlatilag bármi lehet a kezében, senkinek nem tűnne fel. Paranoia? Meglehet, apám egyszerűen csak előrelátásnak hívta. Ő már csak tudta...
A feszültség talán látszik a vállamon is, talán nem, de igyekszem mozdulatnak álcázni, amivel közelebb húzom magam felé a poharamat. Ő pedig meg tudja így szerezni a jelentkezési lapot, amire pár perce még én magam írtam fel a nevemet. Azóta egy-két ember csatlakozott a sorhoz, de végül mind itt hagyta mellettem a bárpulton a papírt. Nekem ez megfelelt. Egyből tudni fogom így, ha kezdődik a verseny. Addig meg, talán nem árt kijelölni a határokat olyan esetében, akiről még azt sem tudom, hogy néz ki igazából...
- Csak tessék - tolom ki kissé oldalra a papírt, így ha el akarja érni, hogy írjon, kénytelen ellépni mögülem. Amit kihasználok arra, hogy felmérjem. Általában cipőnél kezdek, onnan haladok felfelé és a tekintetem szokás szerint a felsőtesténél lassul le, majd az arcára képed. Hm, nem is rossz. Ő sem éppen rossz küllemű, bár elsőre kicsit tenyérbemászó. Nem mintha zavarna a típus. A neve pedig, Theo. Semmi extra. Bár, ha Spartacusnak hívnák, valószínűleg felnevettem volna egyből...
- Ki tudja? Ha így folytatódik, sokan lesznek a sima versenyhez, elegen a pároshoz... szóval, mennyire játszol jól? - flört? Talán. Információszerzés egy lehetséges ellenfélről? Teljes mértékben. Bennfentes tudás? Még szép, a lista feléről van, játszottam már velük. És csak egyet nem tudtam megverni, Claire-t. A dupla D kosarak és a mély kivágás elvonta a figyelmemet. Nos, ma már biztos nem azon fogok rágódni, hogy igaziak-e, mert kiderítettem a választ. - Bár talán azt kellene kérdeznem, mennyire tudsz elvonatkozni néhány mély dekoltázstól. A csajok piszkosan játszanak - intek a fejemmel egy négy nőből álló társaságra, akik a szűk, testet követő farmer és a különböző színű dekoltált pólók mellett tették le a voksukat. Még mellény is van rajtuk, még tovább irányítva a figyelmet felfelé. Egy cowboy kalap és mehetnének is Texasba. A poén, hogy a színeimet leszámítva én sem különbözöm tőlük annyira. Mindig is vonzott a femme fatale szerep...
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Down the Rabbit Hole - Eli & Theo

Down the Rabbit Hole - Eli & Theo
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal