welcome to montreal!

you can't buy happiness, but you can live in canada

pipparose & ben || appointment
Művész
Kor :
24
Hozzászólások száma :
18
Reagok száma :
12
Foglalkozás :
színésznő
Play by :
katherine grace mcnamara

Felhasználó profiljának megtekintése
TémanyitásTárgy: pipparose & ben || appointment Szomb. 25 Aug. 2018, 22:24
Vissza az elejére Go down
Egészségügyi dolgozó
Kor :
31
Hozzászólások száma :
34
Reagok száma :
26
Foglalkozás :
Nőgyógyász

TémanyitásTárgy: Re: pipparose & ben || appointment Vas. 26 Aug. 2018, 05:01
Hosszúnak ígérkezik a nap és már most érzem, hogy a reggeli tejes teám kevés lesz ahhoz, hogy végiglendítsen ugyanakkora aktivitással. Mára be vagyok táblázva, ez tény. Ráadásul egy kolléga épp beteget jelentett, szóval bizonyos mértékig a sürgősebb esetek is hozzám futnak be. Az osztály áldásos megoldása, hogy akkor szétszórják a betegeket, aki pedig bent van, keményen megszívja. A hetedik nem időpontos beteg után azonban már kénytelen vagyok kislisszolni néhány percre, ha máshová nem is, akkor az automatához kávéért. Nem lételemem az ital, igazából otthon is csak Ana issza és nem is szeretem, hogy mennyire sokat dönt le a torkán naponta. De tudom, hogy ha szólok az adagért, stikliben akkor is megoldja, ha nagyon kell neki.
Az asszisztens tartja a frontot, abban teljesen nyugodt lehetek. Viszont mikor ismét belépek a helyiségbe, már egy betegem fogad. Az asszisztens csak a fejét rázza, én pedig csak nyugodtan sétálok beljebb az okirattároló szekrény mellett egyenesen az asztalomig. Leteszem a kávét az asztalra és a kezemet nyújtom.
- Üdvözletem, miss... - nem tudom kicsoda, nem találkoztam még vele. Talán csak ő is egy sürgősségis, vagy időpontra érkezett?
- Először jön, igaz? Foglaljon helyet.   - ahogy teszem meg azt jómagam is. A pohárért nyúlok mert nem bírom és tényleg kell a nedű, hogy belekortyolhassak teljes nyugalommal addig is, amíg beszél. Átadom neki a szót, talán nem kell ismét kérdeznem, hanem mond mindent magától. A páciensekről elsőre úgysem lehet megállapítani, hogy miként fog viselkedni főleg nem egy olyan kényes területen, mint amit betölt egy nőgyógyászt. Ezt a szakmát is vagy a perverzek választják, vagy akik értenek a nők nyelvén.
Művész
Kor :
24
Hozzászólások száma :
18
Reagok száma :
12
Foglalkozás :
színésznő
Play by :
katherine grace mcnamara

TémanyitásTárgy: Re: pipparose & ben || appointment Vas. 26 Aug. 2018, 23:18

pipparosie  & benjamin
ready for a check up

Leírhatatlanul fura érzés, hogy újra itt vagyok.. Szinte mintha el sem mentem volna mégis egy részem talán még nem állt készen arra, hogy visszatérjek a gyerekkorom szívébe. A városba, ahol felnőttem. Ahol még egykoron a családom szerető társaságában éltem. Mindez azonban már nem több puszta emléknél.
Mindent szeretnék elintézni most, hogy újra hazaköltöztem így ehhez hozzátartozik az is, hogy minden orvosnál bejelentkezem, hogyha éppen úgy alakul, akkor ne akkor kelljen szórakoznom a papírokkal, vagy egyéb teendőkkel és elmagyarázni, hogy mégis mi is történt velem. Jobb szeretek felkészülten érkezni és szembesülni mindennel, mintsem csak fejest ugorjak az ismeretlenbe.
Nem hiszem, hogy bárki is szeretne nőgyógyászhoz járni, de ez egy olyan dolog, ami elkerülhetetlen és szükséges. Bár, ha őszinték akarunk lenni senki nem szeret semmilyen orvoshoz járni. Valószínűleg köze lehet ahhoz, hogy nem akarunk gyengének és törékenynek tűnni egy teljesen idegen szemében. Hiszen többnyire, ha szimpatikus lesz számunkra az orvos, akkor már sokkal könnyebb egy-egy visszajárás és koránt sem gondolunk úgy az egészre, mint egy kiruccanásra a pokolba. Persze ez általában függ a helyzettől. Azért nem megy senki örömmel egy foghúzásra.
- Miss Sorensen.. Pipparose Sorensen. - Kicsit feszült vagyok, hiszen csak úgy előzetes bejelentkezés nélkül ugrottam be, de csak remélni tudom, hogy ez nem szül majd kettőnk között kellemetlenséget, hiszen nem kívánom túlságosan sokáig rabolni az idejét.
- Igen, először.. Most költöztem vissza a városba és gondoltam egyszerűbb, ha minden téren idekötöm már magam. - Beletúrok a hajamba a szabad kezemmel, majd pedig az ölemben pihentetett aktát át is nyújtom neki. - Igazából csak szükségem lenne egy állandó orvosra, minden eddigi papíromat félretettem, szóval abban a mappában megvan minden. - Előkészültem egy kicsit már csak azért is, mert más téren ezt sikerült elmulasztanom.
♥️ || gold
Egészségügyi dolgozó
Kor :
31
Hozzászólások száma :
34
Reagok száma :
26
Foglalkozás :
Nőgyógyász

TémanyitásTárgy: Re: pipparose & ben || appointment Hétf. 27 Aug. 2018, 08:18
Igen, jól éreztem, hogy az illető nem jelentkezett be. Amennyi nő megfordul a rendelőben, nem emlékezhetek mindig mindenkire, de azért nagyjából már tudom ki kicsoda. Vele szemben nem volt olyan megérzésem, hogy már láttam volna. Talán egy dorgálást kellene kapjon, hisz így azoknak az idejéből rabol, akik időpontot kértek és időre is érkeztek. Különös. De korholás helyett csak elveszem az aktát tőle.
- Dr. Benjamin Peverell. - elmosolyodok, miközben a tárolót kezdem kibontogatni. Pontos, meglepően pontos ahogy elém kerül gyakorlatilag az összes eddigi orvosi lelete. Megkérdezhetném, hogy miért nem ide járt, ha egyszer helybéli. De bizonyára elköltözött. Az embert gyakran szólíthatja el bármi az életben, legyen az hivatás, egy ismerős, élethelyzet, bármi. Magánügy.
- a papírjaival minden rendben van, ahogy nézem vizsgálata sem túl régen volt, így hasztalan ismét megvizsgálnom. Vagy... bejelentkezni jött csupán vagy vizsgálatra? - kérdés, amit szükségszerű feltennem neki. Ha utóbbi, akkor gyors vizsgálatot mindenképp megejtek, ha nem, akkor maradnak a kérdések. Az én időmből nem megy, nekem le kell töltenem a munkaidöm. A betegek már másképp gondlhatják. A papírokat kezdem valogatni, amikből néhányat az asszisztensnek tolok át, hogy begépelje a rendszerbe. Felvesszük, kètségtelen.
- elismerèsem, milyen alapos. - elmosolyodok, ha nincs is nagy baj, mennyivel egyszerűbb lenne sokakat csak így ellátni, már minden bent van csak meg kell vizsgálni.
- ez az összes papírja? Volt valaha bármilyen problémája?
Művész
Kor :
24
Hozzászólások száma :
18
Reagok száma :
12
Foglalkozás :
színésznő
Play by :
katherine grace mcnamara

TémanyitásTárgy: Re: pipparose & ben || appointment Hétf. 27 Aug. 2018, 09:16

pipparosie  & benjamin
ready for a check up

Sosem szerettem mások elé furakodni dolgokkal, de most tényleg csak be akartam ugrani mindenhová és tovább állni. Jade néni ragaszkodott, hogy velem jön és segít mindent elintézni, de már éppen eléggé forgattam fel az életét ahhoz, hogy tudjam neki is kijár a pihenés. Elengedheti a kezemet egy kis időre anélkül, hogy valami katasztrófa süljön ki belőle.
- Csupán bejelentkezni jöttem, hogyha esetlegesen bármi lenne, akkor már tudjam kihez-hova és mikor, miképpen jöhetek. - Mondhatni el akartam kerülni egy hasonló helyzetet, amikor ténylegesen hosszabban rabolnám az idejét úgy, hogy még csak be sem jelentkeztem. Bár több orvos is van, úgyhogy az sem biztos, hogy akkor hozzá kerültem volna.
- Igen.. Ez minden. Öööhm..Tizenhat évesen volt egy autó balesetem azután volt egy kisebb rendellenség, de azt azóta már sikerült helyreállítani és azóta már tablettákat szedek. - Habár jelenleg már nincs igazán értelme, hogy szedjem hiszen magam mögött hagytam azt, aki miatt elkezdtem, de lassan már olyan vagyok, mint egy kismadár csipegetem a megszokott időben a bogyókat. Meg aztán sosem lehet tudni. Azt meg nem akarom, hogy most abbahagyom, de mondjuk két hónap után megint kezdem az egészet és addigra már le is szoktam a rendszerességről, amit már így sikerült bevezetnem az életembe. Nem tudhatjuk soha sem, hogy mit hoz a jövő.
♥️ || gold
Egészségügyi dolgozó
Kor :
31
Hozzászólások száma :
34
Reagok száma :
26
Foglalkozás :
Nőgyógyász

TémanyitásTárgy: Re: pipparose & ben || appointment Hétf. 27 Aug. 2018, 22:12
Mosoly ül ki az arcomra, ahogy hallgatom, hogy milyen eltökélten ecseteli, miért jött most ide. Igen, ha több ilyen betegem lenne, nem a vészhelyzetben és az utolsó pillanatban kellene azzal szöszölni, hogy az adatfelvétellel és a kérdezgtéssel telik el az első néhány - ki tudja mennyire - értékes perc, hanem ténylegesen a problémára koncentrálhatnék. Ebből a szempontból nem is zavar, hogy bejelentkezés nélkül jött, mert már előre tudom, hogy néhány kérdéssel rövid idő alatt lezavarhatjuk az ő "vizsgálatát". Tehát nincs más hátra, mint...
- Akkor ez esetben felteszek néhány kérdést. - mint ahogy megkapja az elsőt rögtön. A lényegibbeket rágjuk csak át, amiket nem feltétlenül tudhatok meg a papírjaiból. Az asszisztens lelkesen gépeli az írott anyagot, efelől pedig semmi kétségem nincs. Ezt szeretem kimondottam a kollégámban, hogy fiatalos, gyors lendülettel tudunk haladni a nap folyamán, akkor gépel és hallgat, amikor kell. De ha senki sincs bent, akkor aztán zavarba tud hozni.
- Rendellenesség? - kíváncsian vonom fel a szemöldököm. Na hát ez kezd érdekes lenni.
- A műtét milyen jellegű volt? Illetve... allergiás bármiféle gyógyszerre, hatóanyagra? - muszáj, egyszerűen muszáj ezt megkérdezni.
Művész
Kor :
24
Hozzászólások száma :
18
Reagok száma :
12
Foglalkozás :
színésznő
Play by :
katherine grace mcnamara

TémanyitásTárgy: Re: pipparose & ben || appointment Kedd 28 Aug. 2018, 18:46

pipparosie  & benjamin
ready for a check up

Jobb félni, mint megijedni. Úgyhogy már teljesen kezdem befészkelni magam ide a kórház falai közé, hogy aztán, ha baj van, akkor már mindenki tudja az egész élettörténetemet. Habár jó páran vannak, akik pontosan tudják, hogy hiszen pontosan azért kell néhány szomorú, sajnálkozó tekintettel szembesülnöm, amióta csak visszatértem a városba. A szomszédság legalább nem igazán változott, szóval mindenki tudja, hogy mit veszítettem egyetlen egy nap alatt.
- Volt egy gerincsérülésem, ami miatt jó ideig eltartott a rehabilitáció és közben, sem pedig utána problémás volt. Hol elmaradt, hol pedig nem akart megszűnni, úgyhogy mondhatjuk azt, hogy egy kicsit pokol volt, de mikor már testileg felépültem így alkalmazkodott a menstruációm. -  Habár nem mondhatom, hogy lelkileg is teljesen felépültem belőle, hiszen nem hiszem, hogy egy ilyen történésből bárki is igazán felépülhetne a családja elveszítéséből. Ez nem olyan, amit egyik napról a másikra feldolgozol és elfogadsz. Sajnos néha küzdenünk kell. Egyes dolgokkal szemben pedig sokkal nehezebb, mint másokkal.
- Nem.. Legalábbis nem tudok róla. - Sosem voltam érzékeny semmilyen gyógyszerre sem, aminek azért nagyon örülök, hiszen mennyivel nehezebb lenne az életem, ha még az is a nyakamba szakadna.
♥️ || gold
Egészségügyi dolgozó
Kor :
31
Hozzászólások száma :
34
Reagok száma :
26
Foglalkozás :
Nőgyógyász

TémanyitásTárgy: Re: pipparose & ben || appointment Kedd 28 Aug. 2018, 20:28
Hallgatom a kifejtését a sérüléséről. Bizonyára valami közlekedési baleset lehetett, hogy ennyire az egész szervezetére hatott ki változás. Bizonyára volt dokinál, mert láttam az épp szemügyre vett papírokból, hogy orvosolva lett. Akkor azzal nem kell foglalkoznom, sem az esettel, sem az előtte és utána való időszakkal. Ha azóta minden rendben van, akkor az úgy is van bizonyára. Elgondolkodtató.
- Aggodalomra mindenesetre nem ad okot, ha helyre zökkent. Történt azóta bárminemű változás esetleg? Értem ez alatt, hogy késett, túl sok volt, vagy elmaradt... - rutinszerűen jönnek elő a kérdéseim, nem is vagyok rest alaposan rákérdezni inkább mindenre.
De megnyugtató, hogy nincs allergiája. Akkor különösebben nem kell tesztet elvégeztetni, vagy ha igen, akkor azt esetleg egy fogamzásgátlós beiktatás esetén kell többnyire.
- Gyógyszert esetleg szed? Vagy másféle védekezési eszközzel él? - tudom, kicsit kényelmetlen a téma, de én ezt rutinszerűen nagyon sokszor felteszem napjában többször, ha új beteg érkezik. Az adatlapja ilyenkor üres, szeretném jobban átlátni. Jobb felkészülni sok mindenre, ami esetleg szembe jöhet, ami óhaja, sóhaja... nem tudom van-e mondjuk párja, ha igen, akkor vannak-e tervezések a jövőre való tekintettel. Mind-mind csupán rutinszerű kérdések.
- Esetleg babát tervez mostanában?
Művész
Kor :
24
Hozzászólások száma :
18
Reagok száma :
12
Foglalkozás :
színésznő
Play by :
katherine grace mcnamara

TémanyitásTárgy: Re: pipparose & ben || appointment Kedd 04 Szept. 2018, 00:24

pipparosie  & benjamin
ready for a check up

Kicsit kényelmetlenül ficergek a helyemben, de továbbra is igyekszem barátságos mosollyal tekinteni az újdonsült orvosomra. Sosem szerettem orvosokhoz járni nem tudom.. Talán ez azért van így, mert az életem egy részét szinte velük töltöttem, vagy mert apu se szeretett soha sem illetve anya sem volt kifejezetten oda értük. Amolyan utolsó pillanatban, ha nagyon muszáj. Ami inkább annyit jelentett, hogy legalább egy végtagjuk lebénult. Meredek példa, de igaz.
- Azóta szerencsére minden a legnagyobb rendben és nem is volt panasz. - Nem is tudom, hogy mihez kezdenék, ha valami gond lenne.. Valószínűleg kétszer beleőrülnék minimum, mert nem nagyon szeretnék itt dekkolni állandóan, hogy kisakkozzuk, hogy akkor mi is lehet igazából a probléma.
- Igen, gyógyszert szedek azért is gondoltam, hogy tanácsos lenne bejelentkeznem, hogyha esetleg felíratnám, akkor már könnyebben menjen az egész procedúra, de szerencsére még ez nem esedékes. - Az órám rendszerint este nyolckor cseng, hogy itt az ideje a bogyó bevételének. Ha egyszer lemerülne a telefonom nem is tudom, hogy elfelejteném-e.. Már lassan annyira a hétköznapjaim részévé vált, hogy már fura lenne majdnem kihagyni.
- Nem.. Nem tervezek mostanában gyereket. - Erre akaratlanul is elmosolyodom, hiszen ha gyerekekről van szó mindig a húgom jut eszembe aztán jön a keserű felismerés, hogy ő már nincs többé és részben még én is egy nagy gyerek vagyok hiába igyekszem a felnőttek világába befurakodni.
♥️ || gold
Egészségügyi dolgozó
Kor :
31
Hozzászólások száma :
34
Reagok száma :
26
Foglalkozás :
Nőgyógyász

TémanyitásTárgy: Re: pipparose & ben || appointment Kedd 11 Szept. 2018, 01:06
Azt tapasztalom orvosként, hogy sokan csak az utolsó utáni pillanatban fordulnak segítségért. A papírjai alapján ez a nő megteszi annál előbb is, minthogy komolyabb baj lenne belőle. Becsülendő. Nem egyszer fordultak hozzám párok, hogy nem jön össze a gyerek és annyira halogatják egyesek, hogy a végére már csak azt tudom megállapítani, hogy masszív meddőség áll a háttérben. Vagy a sokkal kockázatosabb méhnyakrák esetén, amely nagyon sokáig tünetmentes, a beteg semmit nem észlel, hiszen semmi jele... majd mire úgy érzi, hogy valami nem stimmel, sok esetben nem csupán jelen van a megbetegedés, de sokszor áttétes és már gyógyíthatatlan. Én mindent megteszek a betegeimért, akadnak javuló tendenciákkal rendelkezők, akiken látszik, hogy tényleg erősen küzdenek, élni akarnak, mert nem nyugszanak abba bele, hogy ennyit írt nekik az élet. Az ilyen nők nem csak meggyógyulni szoktak, de ha megteszik a szükséges intézkedéseket, a gyerek téma sem marad megoldatlan. Sokan azonban feladják a küzdelmet, látványos depresszióba esnek, vagy ha el is akarják hinni, hitetni másokkal, hogy meggyógyulhatnak, ők maguk legbelül igazából nem hiszik el. A tudomány noha nem bizonyította még "kézzel foghatóan" a tényt, hogy a lélekerő elengedhetetlen, én látom azt, hogy aki harcolni akar, az tud nyerni. Mik ezek az eredmények, ha nem magyarázat erre? De ahhoz kell a hajlandóság és az időben megkezdett kezelés.
- Mióta szedi? - csak a szükséges rutinkérdés, hisz néhány év használat után már érdemes lenne cserélnie, túlságosan megszokja a szervezet és az fejtheti ki kevésbé működőképesen is a hatását, illetve válthat ki negatív reakciókat a szervezetben. Nem jó, ha túlságosan felgyűlik a szervezetben. Csak abban az esetben szükséges lenne kivárni legalább két hónapot, ha erre esne a választás. Én kész vagyok felírni a receptet azért.
- Nos rendben, akkor had kérdezzem meg, él aktív nemi életet? - újabb kérdés, már tényleg csak a rutin mondatja velem. Talán ettől zavarba jön, én mindenesetre nem gondolok a dolgok mögöttes tartalmára. Az információt információként kezelem, nem is tudom, hogyan máshogy tehetném. Nyilván okkal nem én vizsgálom Anát sem...
Művész
Kor :
24
Hozzászólások száma :
18
Reagok száma :
12
Foglalkozás :
színésznő
Play by :
katherine grace mcnamara

TémanyitásTárgy: Re: pipparose & ben || appointment Kedd 11 Szept. 2018, 15:20

pipparosie  & benjamin
ready for a check up

Néha már azt mondom, hogy betegesen rendszerezett vagyok. Bár ez elég érdekes módon mutatkozik meg nálam, hiszen valamikor képes vagyok mindent teljesen összerendezni alrendszerektől kezdve a cetlizésig. De ugyanakkor én vagyok az a személy, aki képes néha egy ágyban aludni a fésűjével meg a hajszárítójával, vagy éppen, amit aznap az ágyára dobott. Persze mindkettőnknek megvan a maga térfele, de ettől függetlenül egyszerre tudok rendkívül szétszórt lenni máskor meg túlságosan is rendezett és mindenben a logikát keresem, alkalmazom, szinte rémisztő rendszerességgel.
Most is azért jöttem az orvoshoz, hogy ezt a kis papíradagot beadjam aztán pedig tovább is álljak és mindent elintézzek, ami ahhoz szükséges, hogy végleg kimondhassam igen, tényleg hazaköltöztem. Most már itt maradok. Bármi is jön velem szembe, azon átküzdöm magam valahogy.
- Ezt körülbelül úgy fél éve szedem. - Sok tablettát próbálgattunk már, hogy melyik igazán a legjobb, hiszen sosem lehet tudni, hogy melyik-kinek milyen hatásokat idéz elő a szervezetében. Amit néhányan ajánlottak az például nekem teljesen nem jött be, mert úgy elkezdett kerekedni az arcom, hogy az szinte elképesztő.
- Nem jelenleg nem mondhatnám, hogy igen.. - Az utóbbi időben csak kerülgetek mindent és mindenkit. Leginkább mert tényleg el akarok veszni a munkámban másrészt pedig az ideg már belülről evett, hogy tényleg hazajövök, hogy abban a házban fogok élni, ahol egykor a családom.. Bár esélyes, hogy nem fogom bírni és kénytelen leszek túladni rajta. Ugyanakkor arra sem visz rá a lélek, hiszen megannyi emléket őriz magában.
♥️ || gold
Egészségügyi dolgozó
Kor :
31
Hozzászólások száma :
34
Reagok száma :
26
Foglalkozás :
Nőgyógyász

TémanyitásTárgy: Re: pipparose & ben || appointment Csüt. 13 Szept. 2018, 13:38
Rávágva is megállapíthatom, hogy a gyógyszer kérdését nem kell megpiszkálni, mert ha valóban fél éve állt át rá, akkor azzal ebben a formájában minden rendben van. Emlékszem, amikor ezt tanultam, nem is győzték sulykolni bennünk, a gyógyszerekre mindig figyelni kell, mert a hormonok képesek akár pillanatok alatt is totális katasztrófát előidézni az emberi szervezetben, arról pedig nem beszélve, hogy mi van az egyéb mellékhatásokkal. A tisztességes módja mindennek egy teljes körű kivizsgálás szokott lenni, amely során mindent igyekszünk kideríteni, hiszen legsúlyosabb estekben - és természetesen igen nagy százalékban - van jelen a vérrögképződés jelensége, amely mint egy időzített bomba bármikor gócot képezhet az érhálózat bármely szakaszán, ezzel különféle érrendszeri problémákat előidézve, rosszabb esetben infarktust, vagy tüdőembóliát is okozva. Totális figyelmetlenség legvégső állomása pedig maga a halál. Ugye, hogy nem szeretnék ezt...
- Akkor csak felírom a receptet. - vetek egy pillantást a monitorra, ahol egyre több információ jelenik meg az asszisztens szorgos begépelésének hála. Egészen képes vagyok arról megfeledkezni, hogy a háttérben ő is ott pötyög monoton tempóban, megtörve a csendet. Hallom, ahogy a gépelés hangja elhal, felpillant és veszi a lapot, hogy most bizony rajta a sor, hogy nyomtasson. A saját monitorára pillant, majd intézkedik is.
- Hogy szeretné, egy dobozzal írjak fel vagy kettővel? - ha egy doboz, akkor az három havi levelet tartalmaz, ha a kettőt, akkor megoldott a féléves kiváltása is, csak nehogy egyszerre akarja megtenni. Vagy ami még rosszabb, elfeledkezzen a határidőről.
- Rendben, akkor csak annyi kérdésem lenne még, hogy a családjában van, volt bárkinek valami örökölhető egészségügyi megbetegedése? Csak hogy tisztában legyek, mire lehet Önnek hajlama esetleg.
Művész
Kor :
24
Hozzászólások száma :
18
Reagok száma :
12
Foglalkozás :
színésznő
Play by :
katherine grace mcnamara

TémanyitásTárgy: Re: pipparose & ben || appointment Csüt. 13 Szept. 2018, 17:34

pipparosie  & benjamin
ready for a check up

- Legyen kettővel. - Nem szeretnék túlságosan kórházi falak között tartózkodni, ha az lehetséges. Egyfajta fóbiám van van már tőlük, úgyhogy a legjobb lesz, ha a legkevesebb időt kell itt töltenem. Vagy úgymond a legkésőbb kell ide visszatérnem. Az életem nagy részét már így is kórházban töltöttem. Legalábbis határozottan így érzem és az utóbbi időben keserű volt, de mondhatni az otthonomnak nevezhettem ezeket a rideg, fehér falakat.
Mikor a családomat említi egy pillanatra összerezzenek, hiszen nagyon nehéz úgy gondolni rájuk még mindig, mint akik már nincsenek többé, hogy nem számíthatom rájuk. Nem akarok ebbe belegondolni pedig muszáj. Sajnos már nem mondhatom azt, hogy majd megkérdezem, vagy megérdeklődöm, hogy mi is a története a családunknak, hiszen mondhatni a családom egyik pillanatról a másikra csökkent le egyetlen egy személyre.
- Nem.. Nem tudok semmi ilyesmiről. - Sajnos mikor még éltek a szüleim és a testvérem nem igazán abban a korban voltam, amikor arról készítettem volna feljegyzést, hogy kinek milyen hajlamai meg esetlegesen betegségei voltak. Pedig most minden apró és bugyutának tűnő kis részletért szinte ölni tudnék. Leírhatatlan, hogy mennyire hiányoznak és annyi mindent megtennék azért, hogy csak egyetlen egy percet tölthessek el velük és elmondhassam nekik, hogy mennyire szeretem őket. De mindez nem több egyszerű vágyálomnál.
♥️ || gold
Egészségügyi dolgozó
Kor :
31
Hozzászólások száma :
34
Reagok száma :
26
Foglalkozás :
Nőgyógyász

TémanyitásTárgy: Re: pipparose & ben || appointment Kedd 18 Szept. 2018, 13:58
Az ő döntése, az ő választása, hogy előre felíratja a gyógyszert. Csak akkor majd tényleg ne egyszerre akarja kiváltani, vagy ha nem úgy fogja, akkor a másodikat se felejtse el három hónapos határidőn belül azért kikérni. Így pont mire az utolsó levél elfogy az elsőből, már nála is lesz az újabb adag. Ez normális, ha az ember nem ér rá bármikor bejelentkezni az orvosához, sokakkal így is csak a szükséges, évente vagy kétévente felülvizsgált szöveti mintavételnél találkozok. Kell a szűrés, én pedig nem győzöm hangsúlyozni a fontosságát. Ha egy mód van rá, ezt elkerülhetik még korai stádiumban vagy csak az első apró jeleknél, hisz a betegségek egy része -  és igaz ez főleg a legalattomosabbakra - észrevehetetlen és tünetmentes.
Felbúg a nyomtató a monoton kattogó hangján, majd zümmögve kileheli a papírt magából. Frissen szárad rajta a tinta, amit elveszek és a páciensem elé nyújtom.
- Parancsoljon. - ez esetben tehát tényleg egy fél évig nem szükséges jönnie, amíg nincs szüksége további tablettára vagy más jellegű vizsgálatra. Egyszerűbb a nők - és talán egy picit az enyém is - helyzete, amióta a háziorvos is kiírhatja néhány alkalommal a tablettákat. Nem szükséges csak receptért sort kivárni, ami sokszor sok osztályon tudom, hogy konfliktust szül a vizsgálatra várakozó betegek és a receptesek között.
- Rendben, ez esetben egyelőre nincs több kérdése. Legközelebbi szűrővizsgálat úgy egy éven belül lesz esedékes, ezt ne felejtse el. Részemről akkor végeztünk. - ahogy fél szemmel az asszisztensre pillantok, már ő is szedi össze a papírokat és nyújtja is vissza az asztalomra.
- Az iratait ne felejtse itt. - kis mosollyal tolom oda a nő elé, majd kényelmesen hátradőlök. Talán tartok egy kis kávészünetet, így fel is tápászkodok az asztaltól.
- Akkor a legközelebbi viszontlátásra.

//Köszönöm a játékot Smile //
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: pipparose & ben || appointment

pipparose & ben || appointment
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal